Превентивни прегледи, недеља 19. мај 2024. године
У недељу 19. маја у времену од 08 до 17 часова организоваће се прегледи у око 170 здравствених установа широм Србије где ће грађани моћи да ураде следеће прегледе: мерење крвног притиска, ЕКГ, крвна слика-основна анализа и ултразвучни преглед абдомена. Позивамо све заинтересоване грађане који први пут раде овакве прегледе да се одазову овој акцији.
На овај начин желимо да покажемо бригу за здравље свих нас и да омогућимо проверу здравственог стања без заказивања и дужег чекања. Уколико се појави сумња на неку болест такви пацијенти иду на даљу дијагностику и лечење.
Потребно је да се јавите у Дом здравља Смедерево где ће бити урађен основни преглед, дат упут за лабораторију у Општој болници Смедерево, а ултразвучни преглед абдомена ће се радити у обе установе. Поштовани грађани, искористите овај дан и побрините се за своје здравље





































